OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

Věděli jste, že v České republice si mohou hotely a penziony přiřadit počty hvězdiček dle svého uvážení, a proto se vám může stát, že nejste spokojeni s kvalitou jejich služeb? Na těchto stránkách se můžete seznámit s Oficiální klasifikací ubytovacích zařízení ČR - Hotelstars, která určuje ubytovacím zařízením kritéria pro daný počet hvězd. Díky jednotným kritériím tak certifikované hotely pod značkou Hotelstars garantují stejný rozsah služeb a vybavení napříč 20ti evropskými zeměmi. Jako hoteliér se můžete vydat cestou transparentnosti a pokud tyto řádky čtete jako host, pak se můžete při výběru certifikovaných zařízení na hvězdy spolehnout.

CHCI CERTIFIKACI
KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ
Online žádost
CERTIFIKOVANÁ ZAŘÍZENÍ
Prohlédnout
VÝHODY KLASIFIKACE
Prohlédnout výhody
CO JSOU HVĚZDIČKY?
Vše o hvězdičkách

ČASTO KLADENÉ DOTAZY
Klasifikaci hotelů provádí Asociace hotelů a restaurací ČR.

Kontrola

Klasifikaci hotelů provádí Asociace hotelů a restaurací ČR.

Oficiální jednotná klasifikace vznikla původně ve spolupráci AHR ČR a UNIHOST, Sdružení podnikatelů v pohostinství, za podpory Ministerstva pro místní rozvoj a České centrály cestovního ruchu CzechTourism.

Více informací

Marketing / značka

V ubytovacích zařízení dané kategorie, která se přihlásí k podmínkám daným certifikací ubytovacích zařízení a splní požadované podmínky. Může být používána v rezervačních systémech, hotelových průvodcích, webových stránkách, sociálních sítích, domácích (vlastních) prospektech, inzerátech a seznamech ubytovacích kapacit,...atd.

Více informací

Kategorie / zvláštní formy

Superior označuje uvnitř nějaké kategorie špičkové podniky, které mají znatelně více hodnotových bodů než potřebují. K dosažení tohoto vysokého počtu bodů, potřebuje hotel zpravidla zvlášť vysokou nabídku služeb. "Pocitově" a kvalitou vybavení a služeb též musí odpovídat vyšší třídě.

Více informací

Systém

Česká klasifikace hotelů je koncipována jako dynamický systém. Průběh klasifikace je průběžně sledován, vyhodnocován, náměty jsou zaznamenávány a shromažďovány v souladu s rozvojem hotelového průmyslu a ve spolupráci s dalšími členskými zeměmi Hotelstars Union. Kritéria byla naposledy aktualizována v roce 2021.

Více informací
Všechny otázky

NOVINKY
Pro hotely, restaurace i návštěvníky

2.1.2023

HOTELSTARS UNION SPOUŠTÍ ZKUŠEBNÍ KLASIFIKACE NA UKRAJINĚ

Kyjev/Brusel, 28. prosince 2022: Přestože ruské útoky pokračují neztenčenou měrou i v průběhu vánoční sezóny, Ukrajinská asociace hotelů a resortů (UHRA) a Státní agentura pro rozvoj cestovního ruchu (SATD) dnešním dnem oficiálně zahajují strategické plánování cestovního ruchu zohledňující důsledky aktů nepřátelství a agrese vůči civilnímu obyvatelstvu. Všichni ukrajinští hoteliéři nyní mohou získávat informace o evropské klasifikaci prostřednictvím internetových stránek Hotelstars Union a vyzkoušet si bezplatnou a nezávaznou zkušební klasifikaci dle kritérií Hotelstars Union.

Číst dále
2.11.2022

Hotelstars v novém kabátě díky dotaci od MMR

V letošním roce se nám podařilo získat od MMR ČR dotaci na rozvoj klasifikačních a certifikačních systémů s vazbou na rozvoj kvality v cestovním ruchu. Jedná se o dotační program podpory nestátních neziskových organizací udržitelného rozvoje cestovního ruchu na celostátní úrovni. Dotaci využijeme na nový informační systém Hotelstars, který je v současné době velmi zastaralý. Součástí inovace bude i upravený web Hotelstars, do kterého bude zahrnut seznam certifikovaných hotelů. Díky tomu posílíme propagaci a marketing Hotelstars. Na webu Hotelstars bude pro provozovatele zařízení nově možnost vyzkoušet si na jako třídu by v certifikaci obstály pomocí testovací verze. Nový systém bude jednoduší pro žadatele o certifikát a díky tomu bude proces žádosti o certifikaci rychlejší a dostupnější. Nový web i systém bude spuštěn v prosinci letošního roku, máte se tedy na co těšit. Čím více hotelů se do certifikace Hotelstars zapojí, tím více se zvýší celková kvalita poskytovaných ubytovacích služeb v České republice.  Dotace bude využita i na propagační materiály a celkovou propagaci Hotelstars jak na sociálních sítích, tak v turistických informačních centrech po celé republice, abychom rozšířili povědomí o důležitosti certifikace také u laické veřejnosti.

Číst dále
31.10.2022

HOTELSTARS UNION VÍTÁ POLSKO JAKO SVÉHO NOVÉHO ČLENA

Polsko se stává 20. členem unie Hotelstars, čímž vysílá prvotní signál k zavedení harmonizovaného systému klasifikace hotelů.

Číst dále
Všechny novinky

POSLEDNÍ CERTIFIKOVANÁ ZAŘÍZENÍ
Klasifikaci hotelů provádí Asociace hotelů a restaurací ČR

Všechna certifikovaná zařízení
Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více