OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

Hotelové asociace Dánska a Řecka vstupují do unie «Hotelstars Union»

8.7.2013

Hotelové asociace Dánska a Řecka vstupují do unie «Hotelstars Union»

Úspěšný příběh harmonizované hotelové klasifikace má další pokračování: severojižní osa HSU nyní sahá od Švédska až po Maltu(Bern, 3. června 2013) Dánsko je nyní čtrnáctou a Řecko patnáctou členskou zemí «Hotelstars Union» (HSU)

I ve Skandinávii se nyní unie Hotelstars Union (HSU) stává úspěšným modelem. Švédsko bylo v roce 2009 jedním ze zakládajících členů HSU a od roku 2010 využívá katalog harmonizovaných kritérií. Tím, že se Dánsko připojilo k HSU jako 14. člen, bude nyní další důležitá skandinávská turistická destinace klasifikovat svoje hotely podle kritérií HSU. Předpokládá se, že Dánsko a Řecko po tříletém přechodném období plně zavedou systém HSU v roce 2015.

Po Maltě je Řecko druhou středozemní zemí, která se po roce 2012 přidává k unii Hotelstars Union. Jedná se o další důležitý krok směrem k harmonizaci jižních turistických destinací. Příklad Dánska a Řecka – dvou zemí s tak odlišnými klimatickými podmínkami – zdůrazňuje flexibilitu evropského hotelového klasifikačního systému a pravděpodobně bude i pro další státy pobídkou ke vstupu do HSU.

Harmonizace klasifikace má hotelovému odvětví zajistit mezinárodní konkurenceschopnost. Zlepšuje transparentnost, zejména pro hosty, a přináší jim možnost srovnání. Podle Thomase Allemanna, ředitele pro služby členům asociace hotelleriesuisse a letošního Generálního tajemníka HSU, je členství Dánska a Řecka důkazem úspěšnosti a sílící potřeby harmonizace v Evropě.Unie Hotelstars Union byla založena pod záštitou konfederace HOTREC v roce 2009. Zakládajícími státy jsou: Německo, Nizozemí, Rakousko, Švédsko, Švýcarsko, Česká republika a Maďarsko. Od té doby se – kromě Dánska a Řecka – přidala i Belgie, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Lucembursko a Malta. Důležité turistické destinace, jako jsou Francie, Itálie, Norsko a Španělsko, se o HSU také zajímají a v současné době mají tzv. statut pozorovatelů. Cílem pozorovatele je stát se v následujících letech rovněž členem unie.

HOTREC je celoevropskou konfederací zastupující hotely, restaurace a kavárny 44 národních členských asociací v celkem 27 evropských zemích.

Další informace:

hotelleriesuisse

Thomas Allemann, Director of Member Services

Tel.: (+41) 31 370 42 51

Email: klassifikation@hotelleriesuisse.ch

Asociace hotelů a restaurací ČR

Klára Hájková, Koordinátor projektů

Tel.: 236 042 383

Email: hajkova@ahrcr.cz

Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více