OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

HOTELSTARS UNION VÍTÁ POLSKO JAKO SVÉHO NOVÉHO ČLENA

31.10.2022

Polsko se stává 20. členem unie Hotelstars, čímž vysílá prvotní signál k zavedení harmonizovaného systému klasifikace hotelů.

Během svého čtvrtého valného shromáždění ve Stockholmu se mohla unie Hotelstars Union pochlubit dalším růstem. Polsko opouští pozici pouhého pozorovatele a vydává se na cestu zavádění harmonizovaných klasifikačních standardů po celé zemi. Jako přidružený člen má nyní polská členská asociace pět let na zavedení kritérií HSU na národní úrovni i na oklasifikování prvních hotelů v zemi hvězdičkami Hotelstars Union.

„Srdečně vítáme Polsko jakožto dvacátého člena Hotelstars Union. Náš harmonizovaný systém klasifikace hotelů přináší orientaci a vysokou kvalitu hostům i hoteliérům. V éře online hodnocení a rezervačních portálů nyní ještě více nabývá na důležitosti rozšiřování tohoto spolehlivého a objektivního hvězdičkového hodnocení, pokud možno do celé Evropy. V případě Polska, které se z pozice pozorovatelské země stává přidruženým členem Hotelstars Union, nyní víme, že jedna z největších zemí EU je součástí naší hvězdné rodiny, a že jsme tak v oblasti cestovního ruchu získali významného východoevropského partnera,“ uvedl Markus Luthe, prezident unie HSU.

„Členství v unii Hotelstars Union nás velmi těší. Standardy HSU představují mezinárodně srovnatelná kritéria, jejichž zavedení by mělo dále optimalizovat kvalitu a renomé hotelů v Polsku. Těšíme se, že v budoucnu budeme moci našim členským zařízením nabídnout atraktivní marketingový systém s vysokou reputací, jenž jim zajistí podporu zejména v mezinárodní konkurenci,“ doplnil Irek Węgłowski, prezident hospodářské komory polského hotelového odvětví (IGHP).

Hotelstars Union

Pod záštitou konfederace HOTREC Hospitality Europe tvoří hotelové asociace Rakouska, Ázerbájdžánu, Belgie, České republiky, Dánska, Estonska, Gruzie, Německa, Řecka, Maďarska, Lotyšska, Lichtenštejnska, Litvy, Lucemburska, Malty, Nizozemska, Polska, Slovinska, Švédska a Švýcarska unii Hotelstars Union, která byla založena v roce 2009 a v roce 2021 získala registraci jakožto mezinárodní neziskové sdružení AISBL. Unie Hotelstars se opírá o společný katalog kritérií klasifikace hotelů a garantuje transparentnost, kvalitu a bezpečnost hostům i hoteliérům ve více než 22 000 klasifikovaných hotelech představujících 1,2 milionu klasifikovaných pokojů v členských zemích unie. Podrobnější informace jsou k dispozici na stránkách www.hotelstars.eu.

Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více