OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

Internetové stránky www.hotelstars.eu nyní k dispozici v šesti jazycích

20.1.2012

(Berlín, 22. února 2010) U příležitosti prvního společného setkání v roce 2010 členové unie Hotelstars Union poprvé bilancovali úspěšnou implementaci svých harmonizovaných hotelových klasifikačních kritérií. Od ledna 2010 je již společný katalog kritérií bezproblémově využíván v Rakousku, České republice, Německu a Švédsku. Maďarsko, Nizozemí a Švýcarsko se připojí v průběhu tohoto roku. Pod záštitou konfederace HOTREC - Hotely, Restaurace & Kavárny v Europě - byla unie Hotelstars Union založena dne 14. prosince 2009 v Praze s cílem zajistit hotelovým hostům sladění klasifikačních systémů.

Hosté tak mohou při výběru hotelu využívat výhod nadnárodního, spolehlivého informačního servisu - ať již se jedná o rodinnou dovolenou či služební cestu. Pro zajištění co nejsnadnějšího přístupu k informacím o hotelových hvězdičkách v Evropě již unie Hotelstars Union spustila webové stránky www.hotelstars.eu v anglickém jazyce. V průběhu berlínské schůzky pak zástupci sedmi zakládajících členů Hotelstars Union aktivovali další jazykové verze, a doplnili tak stávající nabídku o češtinu, francouzštinu, němčinu, italštinu a švédštinu

Účastníci setkání v Berlíně.

Zleva doprava: Václav Stárek (Czech Republic), Luzius Kuchen (Switzerland), Markus Luthe (Germany), Klára Zachariášová (Czech Republic), Thomas Allemann (Switzerland), Andrea Kopócsy (Hungary), Dr. Klaus Ennemoser (Austria), Lizzie Herzog (Germany), Rikard Bergsten (Sweden), István Kovács (Hungary), Hans van der Kooij (Netherlands), Matthias Koch (Austria), Dániel Makay (HOTREC).

Společná hotelová klasifikace se opírá o celkem 270 samostatných kritérií; pro dosažení požadovaného počtu bodů je nutno splnit předepsaná minimální kritéria v každé z kategorií a dále kritéria volitelná. Tato kritéria byla sestavena na základě reprezentativního vzorku průzkumů názorů hostů, a odpovídají tudíž očekáváním a požadavkům hostů samotných. V tomto smyslu katalog kritérií klade důraz na oblasti řízení kvality, wellness a komfortu spánku. Partnerský projekt hotelových hvězdiček rovněž zajišťuje vazbu mezi skutečným hotelovým produktem a jeho virtuálním vypodobněním na internetu.

Vaše kontaktní osoba: Václav Stárek

Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více