OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

Letní anketa je tady :)

23.7.2015

Zeptali jsme se …

Letní sezóna je v plném proudu, a tak je tu naše další anketa pro certifikované hotely a penziony Hotelstars, tentokrát na téma léto:

1. Kdo k vám jezdí na léto – tzn. Jaký je profil vašeho typického letního turisty (např. sportovec, zahraniční turista, dlouhodobé pobyty….)?

2. Co tento typ turisty vyžaduje, vyhledává, preferuje (např., sportovní vyžití, letní akce, drinky, grilování,…..)?

Pavlína Vavrošová, recepční Hotelu Mlýnská – 3*, Uherské Hradiště

1. Nejčastěji jako celý rok k nám jezdí zahraniční hosté jako firemní klienti a dále pak čeští turisté na kratší, většinou cyklistické dovolené za poznáním místního kraje, cyklostezek, vína či bohatého kulturního programu.

2. Vyžadují většinou hlídanou garáž pro auta i kola, kterou disponujeme v podzemí hotelu a typy na dobré vinné sklípky či Baťův kanál.

Ing. Ivana Peštuková, Front Office Manager  Zámeckého hotelu Maxmilián Loučeň – 3* Superior, Loučeň

1. cyklisti, rodiny s dětmi, pobyty: maximálně 3denní

2. vyžaduje sportovní vyžití (kolo, procházky), program v našem zámeckém parku, letní piknikyDaniela Karásková, DiS., Hotel Dvorana - 4*, Karlovy Vary

1. V létě máme nejvíce hostů kolem velkých akcí, které se konají v Karlových Varech či v blízkém okolí. V první řadě je to Filmový festival, o který je skutečně velký zájem a několik klientů jsme již bohužel museli odmítnout kvůli obsazenosti. Dále jsou velmi vytíženy motokrosové závody, koncerty, veterán rallye a další. Hosté, kteří k nám přijedou účelně na tyto akce, vyhledávají večerní zábavu – kam zajít na drink, za zábavou na koncert či diskotéku.

2. Klasičtí turisté, kteří přijedou za poznáním našeho kraje, jdou v prvé řadě navštívit historické centrum města. Pokud zůstávají na delší pobyt, pak vyjíždí do blízkého okolí poznávat památky. Navštíví hrad Loket, Bečov, Mariánské či Františkovy Lázně, popřípadě Cheb. Jezdí k nám jak tuzemci, tak cizinci ať už z evropských zemí, tak např. z Ameriky, Jižní Afriky či Blízkého Východu. Nejsme lázeňským hotelem, na ruskou klientelu, která je pro Karlovy Vary typická, tak u nás narazíme zřídkakdy.

Šárka Dubská, Jednatelka Penzionu Dvůr Pohody – 3* Penzion, Varnsdorf

1. Jezdí k nám převážně sportovci nebo rodiny s dětmi

2. Určitě sportovní vyžití

Michal Králík, Revenue Manager Hotelu NH Prague City – 4*, Praha1. Typickým letním hostem jsou páry cestující na 3-4 dny se zaměřením na turistiku a poznávání historických památek města. Velké množství hotů přijíždí po vlastní ose auty a rezervují si napřímo přes internetové portály.

2. Důležitým faktorem je dobrá dostupnost do centra města a samozřejmě přijatelná cena. Zvýšenou návštěvnost v letních měsících registruje naše restaurace Il Giardino disponující terasou s výhledem na Praha a nabídkou specialit z venkovního grilu ve večerních hodinách.

MARTIN KOCOUREK, GENERAL MANAGER HOTELU BELLEVUE – 4*, ČESKÝ KRUMLOV

1. Náš typický letní turista je krátkodobý zahraniční návštěvník Českého Krumlova, ostatně je to typický profil i mimo letní sezónu.

2. Tento host vyhledává kvalitní ubytování, vysoký standard servisu, chce každopádně ochutnat typické české jídlo a samozřejmě ho chce zapít dobrým českým pivem.

Ing.Jitka  Hronešová, Marketing& Sales manager  Harmony Club Hotely a.s. – 4* Superior, Špindlerův Mlýn

1. Letní sezóna  a její návštěvnost ve Špindlerově Mlýně zaznamenává v posledních letech vzrůstající tendenci. Obsazenost je v letních měsících podobná zimní sezoně. Oblíbenost Krkonoš spojená s rozšířením outdoorových aktivit  v podobě  -  naučných zábavných turistických stezek pro děti, terénních tříkolek, výletů na lodičkách, bobové dráhy - láká  především rodiny s dětmi, ale i aktivní páry. Vedle toho pak klasická turistika přitahuje seniory, toužící po  svěžím vzduchu našich nejvyšších hor.  Všechny tyto aktivity v kombinaci s cenovou politikou hotelu  prodlužují  délku pobytu na našem hotelu, jehož wellness a  sportovní zázemí pak  zajišťuje dokonalou relaxaci. Cca 40 % tvoří česká klientela, ve stejné míře je pak zastoupena německá  a  zbylých  20 %  je mixem  dánské, belgické, holandské, polské  či slovenské klientely.  V období letních prázdnin se samozřejmě zaměřujeme na děti – dětský klub s animátorkou  přináší tématicky zaměřené sportovní   či tvořivé dny,  které se v maximální míře snažíme realizovat  na čerstvém vzduchu. Turistům z celé Evropy se snažíme pomoci s naplánováním výletů či s programovým načasováním jejich dovolené.  Pro náruživé cyklisty máme na hotelu střeženou úschovnu kol.  2. Hosté jezdí především za  krásou, klidem a  svěžím prostředí  Krkonoš. Díky  Krkonošskému národnímu parku jim tak můžeme nabídnout  přesně to, po čem touží  - dobře značené  a  udržované turistické trasy a  díky  Špindlerovu Mlýnu také jedinečnou atmosféru tohoto malebného městečka, které má opravdu dlouholetou turistickou tradici.  Hotel se pak snaží zpříjemnit pobyt každodenním letním grilováním se širokou nabídkou čerstvé  zeleniny a ovoce, nabídkou kvalitní zmrzliny  a nápojů  pro to pravé letní osvěžení. Thajské i jiné masáže včetně zajímavých procedur  jsou vyhledávanou službou, kterou poskytujeme v kvalitním prostření  našeho wellness centra.Lenka Ferbyová, Penzion sv. Anny – 2*, Pasohlávky1. O letních prázdninách k nám do penzionu jezdí převážně rodiny s dětmi, většinou na týdenní pobyty.

2. V naší oblasti jsou vyhledávané cyklotrasy, koupání, turistika, většina našich (dospělých) hostů chce navštívit vinný sklípek a ochutnat místní vína.

Ing. Kamil Schaumann, Pension Schaumannův Dvůr, Karlovice, Jeseníky –3*, Karlovice1. Rodinky s dětmi – individuální rekreace (konkrétně rodiče s dětmi a prarodiče s vnoučaty)

2. Část rodičů i prarodičů vyžaduje klid, pohodu a odpočinek .. a aby se “děcka zabavila sama”. Část rodičů a prarodičů hledají aktivity společně s dětmi. Všichni děti hledají co možná nejvíce aktivit. Velké procento pak aktivity spojené s PC a IT technikou. 85% klientely vyjíždí do okolí k poznávání přírodních i kulturních krás našeho regionu.

Petra Kalců, vedoucí oddělení péče o klienta pro Lázně Lednice-Lázeňský dům Perla – 3* SuperiorAd 1) V létě k nám jezdí převážně hosté z ČR a SR na léčebné i relaxační pobyty v délce 5-7 dní

Ad 2) Hosté jezdí za poznáním okolí (Lednicko-valtický areál) - pěší, cyklo i vinařská turistika a samozřejmě za širokou nabídkou léčebných i relaxačních procedur a odpočinkem.

Klára Altmanová, Penzion Pohoda- 4*,Trutnov

1. V létě se naše obsazenost skládá půl na půl z turistické části a z korporátní klientely, která se u nás ubytovává celoročně.

2. Turisty zejména rodiny, které nás navštěvují, nejvíce zajímá poloha našeho penzionu, což je centrum města a jeho historie. Takže si od nás často nechávají doporučit, kterým směrem se mají vydat, aby se o historii Trutnova dozvěděli co nejvíce. Dále navštěvují turistické atrakce v okolí – Krkonoše, Adršpach, Babiččino údolí a další.Olga Zezulková, vedoucí recepce hotelu Studánka – 4*, Rychnov nad Kněžnou

1. Nespecializujeme se na žádný typ klienta, v létě však převažují delší pobyty většinou rodin s dětmi a starších hostů, neobvyklé však nejsou ani pobyty mladých dvojic, které přijíždějí s koly nebo využívají k zapůjčení kola či koloběžky naše nebo skupinky dam, které vyžívají náš balíček „Relax pro ženy“. Každoročně máme i pobyty pro rodiče s dětmi organizované Míšou Růžičkovou (letos dva turnusy), v létě je i poměrně dost svateb, případně jednonočních přespání v rámci „putování“ po ČR. Zahraniční turisté k nám jezdí spíše jako zástupci různých firem, individuálně minimálně

2. Nabízíme wellness, sportovní vyžití, možnost koupání v městském koupališti v těsné blízkosti hotelu, procházky po okolí, návštěvy hradů a zámků a vyjížďky na kole či koloběžkách. Nelze jednoznačně naše hosty „zaškatulkovat“ – požadavky jsou individuální, ale wellness převažuje.

Eva Šizlingová, Reservation Manager Spa Hotelu Schlosspark – 4* Superior, Karlovy Vary1. V současné době probíhá 50. ročník Mezinárodního filmového festivalu, takže máme ubytovaných více českých návštěvníků (pobyty většinou na 2 - 3 noci),  kteří přijeli s cílem navštívit právě festival.

České klienty doplňují hosté s dlouhodobými léčebnými pobyty a pobytovými  balíčky. Další období se týká hlavně dlouhodobých  léčebných pobytů  zahraničních návštěvníků a hotelovým ubytováním turistů, kteří přijíždějí do města převážně v pátek (pobyt do neděle) a dokupují si léčebné procedury na místě.

2. Během Mezinárodního filmového festivalu nabízíme prodlouženou dobu snídaní, jelikož hosté přijeli za zábavou a vrací se z centra dění až ráno.  Zahraniční klienti dlouhodobých léčebných pobytů využívají  nabídky exkurzí, lístků na koncerty, popř. možnost zapůjčení vozu, aby mohli sami cestovat za historií České republiky.

Bohdan Vítek, vedoucí provozu Hotelu Jelínkova vila  - 3*, Velké Meziříčí1. Nejsme vyloženě prázdninový – dovolenkový hotel. Přes léto pokračujeme v ubytovávání obchodních cestujících či zástupců poboček místních firem, kteří do našeho města zamíří v rámci své práce.

Dále pokračujeme v ubytovávání hostů z různých školení a konferencí, které jsou pořádány v našem hotelu. (v létě je to samozřejmě menší skupina hostů než v mimo prázdninové měsíce)

A z dovolenkových hostů ubytováváme spíše ty, kteří nás využívají jako přespání při své cestě do vzdálených destinací. Takže u nás spí třeba hosté z Belgie, Polska, Holandska, severní části Německa atd. kteří jedou autem na jih. Tedy tranzitní hosté – přespání na cestě.

2.Tito hosté cestují z pravidla karavany, takže počítám, že preferují pevnou postel, koupelnu, dobrou snídaní a blízké parkoviště.

Věra Žižková, ředitelka Hotelu Artaban – 4*, Žirovnice1. V letním období nemáme vyloženě vyhraněný typický profil letního turisty. Naše hosty tvoří především tyto čtyři skupiny hostů – cyklisté, rodiny s dětmi, senioři a také účastníci speciálně zaměřených tanečních či cvičebních seminářů.

2.      Tito hosté u nás vyhledávají každý něco jiného. Cyklisté vítají především velkou kapacitu míst pro uschování kol, nízce frekventované silnice a cyklostezky. Rodiny s dětmi u nás oceňují zázemí pro děti, v blízkosti hotelu dětské hřiště a také možnost výletů vhodných nejen pro děti. Senioři jezdí na týdenní pobyty, kdy si vychutnávají pobyt v klidném prostředí s širokou nabídkou našich wellness procedur a dělají si zároveň i výlety po okolí a památkách. Poslední skupina, účastníci speciálně zaměřených seminářů, sem jezdí v létě pravidelně a využívají možnosti našich multifunkčního sálu a tělocvičny pro tanec a pohyb. Pro všechny tyto skupiny hostů v  letošní letní sezóně máme mimo jiné připravenou pestrou nabídku ledových nápojů, grilování na naší terase a také venkovní posezení speciálně připravené pro cyklisty.

Tomáš Čermák, E-Commerce & Marketing Manager Park Inn by Radisson Hotel Ostrava – 4*, Ostrava

1. V létě to u nás bývá velmi různorodé. Business klientela jezdí méně, o to více ale jezdívají leisure individuálové, kteří se u nás jen zastaví na noc a pak směřují dále na jih. Díky spoustě festivalů, které se v Ostravě v létě konají k nám jezdívá také spousta festivalových hostů, za zmínku určitě stojí nejznámější festival Colours of Ostrava, který nás v dohledné době čeká. Co se skupin týče, do Ostravy k nám zavítají spíše transitní skupiny, které pak pokračují dále.

2. Velice oblíbeným právě u těchto hostů je naše nabídka letních osvěžujících nápojů, které využijí nejlépe při posezení na naší letní terase jako doplněk k našim dobrotám z grilu. Další z velmi oblíbených služeb je u nás zapůjčení kol a možnost objevovat krásy Ostravy také na kole.

Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více