OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

Zeptali jsme se ... tentokrát na cyklisty :)

11.5.2015

Zeptali jsme se …Protože právě začala cyklistická sezona, tentokrát jsme se zeptali certifikovaných HOTELSTARS hotelů a penzionů:1. Vnímáte cyklisty jako zajímavý segment zákazníků?

2. Je Váš hotel či penzion pro cyklisty vhodný (např. vybavením, půjčováním kol, možností úschovy kol, cyklostezkami v okolí, popřípadě zařazen
í v projektu „cyklisté vítáni“, apod.)?

Petr Zahájský, Ředitel Hotelu Jesenice – 3* Superior, Jesenice u Rakovníka

1. Cyklisty samozřejmě vítáme jako přínos pro náš hotel.

2. Možnost půjčení kol a koloběžek zajištujeme standardně. Máme i v nabídce. Uschování kol je v našem hotelu samozřejmostí, je na to vyčleněna místnost. Cyklo trasy v okolí jsou zmapovány a v nabídce.

Roman Rokos, manažer Horského hotelu Brans – 3*,  Malá Morávka

1. Cyklisté jsou pro nás jistě zajímavým segmentem zákazníků.

2. Hotel nabízí cyklistům bezplatnou úschovu kol, servis kol od 6:00-14:30, půjčujeme vlastní kvalitní horská kola včetně potřebného vybavení (helmy, zámky, láhve na pití a mapkou cyklostezek v okolí. Pokud budeme vědět, rádi hostům na recepci poradíme zajímavé cyklo výlety do okolí. V rámci jarní sezony pořádáme též různé cyklobalíčky, které pojíme s různými akcemi pořádanými hotelem.

Ing. Martin Herzig, ředitel hotelu Hotel Happy Star – 4*, Znojmo

1. Cyklisty vnímáme jako hodně zajímavý segment zákazníků.

2. Na cyklisty se hodně zaměřujeme, máme pro ně připraveny úschovnu kol, půjčovnu kol (i elektrokol), okolo hotelu vede hned několik cyklostezek, máme zpracovány interaktivní mapy pro cyklisty (viz.: http://www.hotelhappystar.cz/okoli-hotelu/cykloturistika/ ), jsme zařazeni v projektu „Cyklisté vítáni“, po vyjížďkách je i cyklistům k dispozici bazén s vířivkou, kolo cyklistům i pomůžeme opravit či si u nás mohou vybrat propocené ušpiněné cyklistické oblečení.

Ing. Monika Horáková, Sales & PR Director Hotelu Jana – 4*, Přerov

1. Ano cyklisty vnímáme jako zajímavý segment zákazníků.

2. Náš hotel Jana**** je pro cyklisty velmi hodný, protože cyklostezka Bečva je do 100m od hotelu. Půjčujeme několik horských a trekkingových kol, máme zde úschovnu kol a samoobslužné mytí kol. Také zde nabízíme speciální balíček – cyklobalíček s neomezeným wellness, viz naše webové stránky www.hotel-jana.cz .

Blanka Kubáňová, Penzion Vidnava – 2*, Vidnava

1. Určitě ano, u nás patří k nejčastějším hostům penzionu Vidnava. Rádi sem jezdí i s dětmi trasy nejsou náročné.

2. Můžeme jim nabídnout úschovu kol, cyklostezky, traily pro MTB, do budoucnosti počítáme s půjčovnou kol.Ing. Veronika Rokytová, recepční v Penzionu Malovaný – 3*, Osvětimany

1. ANO

2. ANO

Ing. Petr Šot, General Manager Hotelu Zlatá hvězda – 4*, Třeboň

1. Cyklisty vnímáme jako velmi důležitý segment zákazníků a snažíme se jej "opečovávat".

2. Náš hotel nabízí jak úschovnu kol, tak i půjčovnu. Třeboňsko je rájem pro cyklisty počtem stezek a rovinatou krajinou jako stvořenou pro cykloturistiku. 

Ing. Daniel Švábík, ředitel SK Reality - Hotel Duo – 3* Superior, Horní Bečva

1. Vnímáme cyklisty jako zajímavý segment zákazníků

2. Ano máme vlastní půjčovnu kol, připravujeme i půjčovnu koloběžek.

Tamara Hašová, Hotel Centrum  - 3*, Hranice

1. Ano, stoprocentně. V dnešní době "počítačové" určitě rádi vidíme všechny sportovce. A s přicházejícím jarem se to venku cyklisty jen hemží, proto je rádi uvítáme právě v našem hotelu.

2. Hotel Centrum je pro cyklisty vhodný. Nabízíme jim bezplatnou úschovnu kol, stejně jako jim rádi kola půjčíme. V našem okolí se nachází velmi populární cyklostezka Bečva, jejíž celková délka je přes 150km. Část cyklostezky v blízkosti Hranic je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Hosté - cyklisti - mohou poznat krásy Hranicka, okolní přírodu nebo také hrad Helfštýn, který je v dojezdové vzdálenosti od našeho hotelu.Kamila Dlouhá, jednatelka  společnosti –Hotel Emeran – 3*, Livtínov

1. Ano.

2. Ano, jsme zařazeni do projektu Cyklisté vítáni.

Věra Žižková, ředitelka Hotelu Artaban – 4*, Žirovnice

1.  Ano, vzhledem k tomu, že se náš hotel nachází na Vysočině, kde je plno cyklostezek a zajímavých turistických cílů, navštěvují nás cyklisté v hojném počtu a jsou to vítaní zákazníci. Rádi se u nás zastavují a využívají možnosti občerstvit se nejen v restauraci, ale i na předzahrádce nebo na střešní terase.

2.  Náš hotel můžeme cyklistům bezpochyby doporučit, už to že jsme zařazeni v projektu ,,cyklisté vítáni“ zaručuje určitou kvalitu služeb, máme vlastní půjčovnu a úschovnu kol. Je možné si u nás kolo umýt, opravit, vyprat dresy  apod.  Pravidelně v našem městě také probíhá celorepublikový závod Český pohár na silnici, který nese název ,,O pohár Hotelu Artaban“, a ve spolupráci s cyklistickým klubem z Jindřichova Hradce, který je pořadatelem závodu, u nás zajišťujeme veškerý servis a podmínky nejen pro pořadatele, ale hlavně pro závodníky - profesionální cyklisty, kteří se závodu aktivně účastní. Proto jsem si jista, že je náš hotel pro cyklisty určitě vhodný.

Lucie Bulíčková, DiS., recepční Hotel Artaban – 4* Žirovnice

1. Díky naší poloze (hranice kraje Vysočina a Jihočeského kraje) jsou cyklisté častými hosty, ať už jako projíždějící turisté nebo přímo jako ubytovaní hosté. Cyklisté jsou tak nedílnou součástí našeho provozu a patří mezi naší cílenou klientelu, které se snažíme uzpůsobovat naše podnikání.

2. Hotel Artaban je vhodný pro cyklisty snad po všech stránkách. Jsme členy klubu „Cyklisté vítáni“. Dále disponujeme vlastní půjčovnou kol, ve které máme servisovaná kola jak pro malé (odrážedlo), tak i pro zkušenější cyklisty (kola treková). Úschovna kol je u nás k dispozici pro všechny hosty. V okolí města Žirovnice je několik cyklostezek, které jsou vhodné pro rekreační i zdatnější cyklisty. V okolí je mnoho turistických cílů, které jsou ve vzdálenosti v řádu stovek metrů až po třeba 35 Km vzdálenou Červenou Lhotu.Tomáš Voráček, ředitel hotelu Vega – 3* Superior, Luhačovice

1. Ano, právě cyklisté jsou u nás vítanou skupinou našich hostů, na kterou se zaměřujeme. Spousta našich i stávajících hostů se k nám vrací právě díky komplexním službám poskytovaným nejenom cyklistům, ale všem sportovně založeným hostům. V letošním roce jsme spolupořadatelé prvního ročníku  MTB cyklozávodů, které se konají přímo u našeho hotelu dne 25. 7. 2015, na který všechny srdečně zveme.

2. Hotel Vega v Luhačovicích, leží na skvělém výchozím bodě mnoha možností kam vyrazit na cyklo-výlety ať již do terénu či po silnici. Cyklistům poskytujeme cyklomapy, ve kterých jsou zakresleny cyklostezky, kterými je Luhačovické zálesí protkáno. Právě u našeho hotelu byl zřízen Cyklopoint, kde si cyklisté mohou své kolo umýt, opravit drobné závady. Hotel Vega také disponuje půjčovnou kol a úschovnou kol. Jsme účastníci projektu „Cyklisté vítáni“ a věřte, že u nás vy cyklisté vítáni jste a budeme se na vás těšit.. Věříme, že budete nadšeni.Tereza Soldátová, Reservation Manager Wellness Hotelu Vista – 4*, Dolní Morava

1. Ano.

2. Na našich webových stránkách naleznete veškeré informace týkající se poskytovaných služeb pro cyklisty: http://www.dolnimorava.cz/cyklo-kola-v-relax-sport-resortu-dolni-morava/

Pro ubytované v našich horských chatách a ve wellness hotelu Vista**** nabízíme speciální  pobytové balíčky zaměřené přímo pro cyklisty.

Můžete si je prohlédnout na těchto webových stránkách: http://www.hotel-dolnimorava.cz/cyklo-balicek/ , http://www.dolnimorava.cz/clanky/detail/cyklo-balicek-s-koupackou-na-dolni-morave.htm

Ing. Dalibor Krejčí, majitel penzionu Sirius – 3* Superior, Vyškov1. Cyklisté jsou u nás vždy vítáni, což je i logo našeho certifikátu "Cyklisté vítáni". V době výrazného nárůstu obliby tohoto sportu  jsme plně připraveni každého cyklistu uvítat a poskytnout mu plný komfort pro uschování kola, základní údržbu kola a případný specializovaný servis jen 300m od našeho penzionu, kde je i půjčovna kol.2. Přímo kolem našeho penzionu pak vedou dvě cyklostezky:

č.5029, po které se dostanete snadno na Drahanskou vrchovinu, nebo z ní najedete na cyklostezku "Srdcem Jižní Moravy" a

č.5071 po které můžete jet okolo Opatovické přehrady do rezervace Račického údolí, případně dále až do Rousínova, nebo se napojit na stezku směrem do Moravského Krasu.

Mgr. Jana Těžká, manažerka Penzionu Kilián – 4* Superior, Kvilda

1. Pro penzion Kilián jsou cyklisté důležitá klientela, která se stále rozšiřuje

2. Penzion Kilián má k dispozici kolárnu a půjčovna je v objektu vzdáleném 20m. V okolí Kvildy je nespočet krásných cyklotras.

Hana Koníčková, Hotel Petra – 2* Superior, Liberec

1)  Ano vnímáme.

2) Cyklisté jsou u nás opravdu vítáni, jelikož máme u restaurace venkovní terasu, kde máme i stojany na případná kola. Naše restaurace je nekuřácká a v hotelu máme místnost pro úschovnu Vašich kol.

     V okolí hotelu a restaurace Petra máme krásné cyklistické trasy. Ať už to jsou trasy kolem Ještědu či blízkého okolí.   V projektu ,,cyklisté vítáni,, bychom stále měli figurovat.

Lukáš Franc, Hotel ŠUMAVA – 3*, Vyšší Brod

1. určitě ano, zejména v letním období.

2. Místo ideální s dobrou dostupností stezek, úschovnu poskytujeme, v projektu zařazeni nejsme.

Kronus Petr, Ředitel ubytovacích zařízení – Wellness & Relax Resort Helios – 3* Superior, Lipová - lázně

1. Ano cyklisty všeobecně vnímáme jako důležitý segment našich zákazníků již od počátku našeho provozu. Připravujeme pro ně každoročně celou řadu poznávacích okruhů, které jsou svým charakterem koncipovány jak pro rekreační cyklisty, tak i pro ty co mají rádi větší fyzickou zátěž. V letošním roce jsme připravili projekt s pracovním názvem „Lipovské stezky“. Jedná se o projekt cyklistických stezek v obdobě již velmi populárních „Rychlebských stezek“. Garantem kvality stavební části je v tomto případě samotný tvůrce Rychlebských stezek p. Horník.

2. Náš hotel je plně vybaven a připraven ubytovat i větší množství cyklistů. Máme k dispozici velkou kolárnu, v nabídce je též zapůjčení kol.  Jsem též zařazeni do projektu „Cyklisté vítáni“. Jsme též schopni zajistit i základní cyklo servis.

Michaela Stoklasová, Hotel Morava – garni 3*Superior & Penzion Morava – 3*, Otrokovice

1. Každý segment zákazníků vnímáme jako zajímavý a cyklisty obzvláště. Vzhledem ke skutečnosti, že se náš hotel nachází v bezprostřední blízkosti cyklostezky podél Baťova kanálu, vnímáme jako přirozenost uvítat u nás cyklisty a nabídnout jim potřebné zázemí, cyklo a turistické materiály a veškerou péči. Navíc jsme moc rádi, že i město Otrokovice, kde se náš hotel nachází, podporuje místní hoteliéry  a restauratéry propagací Moravské stezky spojující Jeseníky s jižní Moravou.

2. Cyklisté u nás najdou prostory k úschově kol a také možnost mytí svého kola. Půjčovnu u nás sice nenajdete, ale jsme schopní tuto službu bez problémů zprostředkovat. Proto neváhejte a vyjeďte si na cyklodovolenou právě k nám.

Blanka Hlaváčková, majitelka Penzionu Ostravanka – 2* Superior, Hranice

1. Ano, cyklisté jsou zajímavý segment zákazníků

2. Ano, náš penzion Ostravanka je vhodný pro cyklisty – poskytuje jim kvalitní a levné zázemí pro jednotlivce i skupiny – plně vybavená kuchyňka pro vlastní přípravu jídel, prostorná jídelna, nabídka snídaní, možnost grilování, úschova kol, cyklomapy. Penzion je přímo na cyklostezce Bečva a je obklopen hustou sítí různých cyklostezek v okolí, např. Po stopách větrné a vodní energie, kola též možno zapůjčit

Lenka Fundová , majitelka  Penzionu U Kašpara – 3*, Lovosice

1. Ano, vnímáme cyklisty jako zajímavé zákazníky, hlavně v období letních prázdnin.

2.Náš penzion cyklistům nabízí úschovu kol, velmi zajímavé cyklistické stezky po českém středohoří.

   Doporučení na cyklo vlak do Drážďan, odkud je příjemná cyklistická stezka zpět do Čech.

   Nabízíme pro naše hosty velkou letní terasu, která je součástí restaurace u penzionu.

   Letní grilování v přírodním krbu.  Spoustu mapiček a materiálu k cyklistickým trasám.Michal Ptáček, Room Division Manager v BEST WESTERN Hotel Vladimir – 4*, Ústí nad Labem

1. Cyklisty rozhodně vnímáme jako zajímavý segment zákazníků, jelikož české středohoří je cyklisticky velice atraktivní s množstvím cyklostezek.

2.  Jsme na ně proto patřičně připraveni. K dispozici jsou dvě zamykatelné místnosti pro úschovu kol, recepce je vybavena základními potřebami pro údržbu a opravu kola a také jsme zařazeni v projektu „cyklisté vítání“.Kateřina Fejlková, Hotel ELEGANCE – 4*, Šumperk

1. Ano

2. Díky výhodné pozici a napojení na cyklostezky vedoucí Šumperkem a jeho okolím je náš Hotel ideálním místem pro pobyt cyklistů. Na letní sezonu plánujeme zakoupit kola, která za menší poplatek budeme půjčovat hostům, kteří nebudou mít sebou kola. K uschování kol nám přes letní sezonu slouží uzamykatelné prostory s vysokou kapacitou. Úschovna kol je pro hosty samozřejmě zadarmo.

David  Bouček, hotel & marketing manager Hotelu Perla Jizery – 3*, Josefův Důl

1. Vzhledem k poloze hotelu Perla Jizery, který se nachází přímo u cyklostezek a nedaleko Jizerské magistrály, musíme tento zákazníky z tohoto segmentu považovat jako důležité pro náš hotel.

2. Určitě – hotel nabízí nejen úschovu kol hotelových hostů, ale také zapůjčení hotelových kol a v případě potřeby také běžný servis kol. Hoteloví hosté mají možnost zapůjčit se v recepci i mapy pro jednodušší orientaci.

Markéta Blažková, majitelka Penzionu Příbrazský– 2* Superior, Příbraz

1. Cyklisté jsou pro náš penzion po rodinách s dětmi stěžejními klienty. V mnohých případech se kategorie cyklistů a rodin s dětmi prolínají, protože aktivní rodiče vozí i své nejmenší s sebou nejen v cyklosedačkách, ale i v cyklovozících. Náš penzion leží nedaleko husté sítě cyklostezek, které vedou po celém Třeboňsku a dále do Rakouska do Waldviertleru. Tato cílová skupina je proto pro nás velmi důležitá a snažíme se jí nabídnout služby usnadňující provozování tohoto populárního sportu.2. V souvislosti s výše uvedeným má náš penzion certifikaci „Cyklisté vítáni“, což obnáší např. dobré uskladnění kol, vybavení základními díly a nářadím pro opravu, kontakty na nejbližší cykloservisy, cyklomapy k prodeji, nabídku energetických snídaní a jiné. V letošním roce jsme se připojili k síti míst, kde si mohou cyklisté zdarma nabít svá elektrokola. Kromě toho jsme v letošním roce vytvořili novou cyklotrasu pro naše hosty – „Entí stezka tajemnou Dubovicí“, kde se na 20 km seznámí nejen s pověstmi příhraničního lesa Dubovice, ale děti na 7 zastaveních plní úkoly environmentální výchovy a získávají od nás ceny. Rodiny se mohou vypravit buď samostatně nebo pořádáme výlety pouze pro děti, kdy rodiče mohou odpočívat či si projet jiné delší cyklotrasy.    

Alena Hrubá, Sales & Marketing Executive Sport & Relax areálu Bozeňov – 3*, Zábřeh

1.  Tento segment tvoří určitě nemalou část našich návštěvníků v hlavní sezoně. Cyklisté se rádi zastaví na malé či velké občerstvení v naší restauraci a letní terase, popřípadě v kempu nedaleko hotelu. Náš areál leží v krásné přírodě a protíná ho cyklotrasa č. 6234, proto cyklisty vítáme s otevřenou náručí.

2. Ano, nabízíme stojany na kola, úschovnu i půjčovnu kol. Jsme také držitelem značky Cyklisté vítáni. Každým rokem u nás probíhá závod Bikemaraton Bozeňov.

Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více