OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

Evropští hoteliéři harmonizují jednotnou klasifikaci

12.3.2014

Evropští hoteliéři harmonizují jednotnou klasifikaciPraha 30. ledna 2014 – hoteliéři pokračují v iniciativě sjednotit systém klasifikace (udělování hvězdiček hotelům) v rámci celé Evropy. V současné době se ke stejnému standardu hlásí již 15 zemí v rámci aliance Hotelstars Union. Česká republika převzala v lednu od švýcarských kolegů na jeden rok organizaci této mezinárodní aliance.

V Praze proběhlo jednání pracovní skupiny Hotelstars Union, kterého se zúčastnili zástupci hoteliérů z ostatních evropských zemí. Na základě studií probíhá nyní revize kritérií pro vybavenost a rozsah služeb hotelů, které jsou klasifikovány v souladu se standardy Hotelstars Union. Česká republika, jako jeden ze zakládajících členů, se k tomuto systému přihlásila již v roce 2009.

Cílem setkání je definovat potřeby zákazníků a jejich preference, na základě studie, jejíž výsledky budou zveřejněny na veletrhu ITB v Berlíně, poté proběhne v některých členských zemích "testování" těchto nových kritérií. S vývojem potřeb zákazníků a technologickým rozvojem je kromě tradičních potřeb, jako je například komfort spánku, stále důležitější například možnost připojení k internetu. Revidovaná a otestovaná kritéria pro hotely ve všech kategoriích budou postupně aplikována v jednotlivých členských zemích od roku 2015.

Jednotná klasifikace Hotelstars Union dává zákazníkům jasnou garanci rozsahu služeb a vybavenosti hotelů v návaznosti na počet hvězd, které deklarují ve své nabídce, a tím také nastavuje rovné podmínky v podnikání pro oblast ubytovacích služeb.

Kontakt: Klára Hájková

hajkova@ahrcr.cz

Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více