OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

HOTELSTARS UNION SPOUŠTÍ ZKUŠEBNÍ KLASIFIKACE NA UKRAJINĚ

2.1.2023

"Ukrajina je již od roku 2021 členem Hotelstars union se statutem pozorovatele a první konkrétní kroky k zavedení naší společné hotelové klasifikace byly naplánovány již na léto 2022," vysvětluje Markus Luthe, prezident Hotelstars Union. "Ruský útok na Ukrajinu samozřejmě znamenal odklad tohoto našeho projektu, právě nyní však nastal čas vyslat znamení mírotvorného potenciálu cestovního ruchu a - obrazně řečeno - pro naše ukrajinské kolegy zhmotnit hvězdy, které září v jejich temných nocích."

"Zahájením testovacích klasifikací chceme vyslat signál o nezadržitelné vůli přežít a o důvěře v brzký návrat k normálním podmínkám po zhruba jedenácti měsících od počátku útoků na naši zemi i všeho utrpení, které tyto útoky způsobily," vysvětluje Irina Sidletska, prezidentka UHRA. "Uvedeme naše hotely zpět na trh, tentokrát podle celoevropských standardů Hotelstars Union, abychom tak pro mezinárodní cestovní ruch vystavěli most vedoucí k naší krásné zemi i k jejím statečným obyvatelům."

"V podmínkách integrace Ukrajiny do EU jsou ukrajinští hoteliéři i celá společnost připraveni na přechod na evropské standardy. Nadále pracujeme na vytváření veškerých podmínek pro rozvoj hotelnictví, jeho konkurenceschopnosti i vysoké kvality v souladu se standardy společenství Hotelstars Union. Jsme vděčni za účinnou spolupráci i za příležitosti, které se ukrajinskému trhu otevírají," uvedla Maryana Oleskiv, vedoucí Státní agentury pro rozvoj ukrajinského cestovního ruchu (SATD).

O unii Hotelstars Union

Pod záštitou HOTREC Hospitality Europe je unie Hotelstars Union tvořena hotelovými asociacemi Rakouska, Ázerbájdžánu, Belgie, České republiky, Dánska, Estonska, Gruzie, Německa, Řecka, Maďarska, Lotyšska, Lichtenštejnska, Litvy, Lucemburska, Malty, Nizozemska, Polska, Slovinska, Švédska a Švýcarska. Unie byla založena v roce 2009 a od roku 2021 působí jako sdružení ustanovené dle belgického práva s ústředním sídlem v Bruselu. Hotelstars Union již ve 20 evropských zemích spolehlivě klasifikuje hotely do kategorií od 1 do 5 hvězdiček dle společného katalogu kritérií. Unie, jež ve svých členských zemích sdružuje již více než 22 tisíc klasifikovaných hotelů a 1,2 milionu klasifikovaných hotelových pokojů, nabízí transparentnost, kvalitu a bezpečnost hostům i hoteliérům. Podrobné informace naleznete na stránkách www.hotelstars.eu.

Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více