OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

Hotelstars Union vítá lotyšské předsednictví pro rok 2016

1.2.2016

Hotelstars Union vítá lotyšské předsednictví pro rok 2016

Roční putovní předsednictví Hotelstars Union předalo Maďarsko na přelomu roku Lotyšsku. Hlavním cílem pro rok 2016 je prohloubit informovanost a posílit značku harmonizovaného evropského hotelového klasifikačního systému.

Vídeň. Hotelstars Union (HSU) vítá Janise Valodzeho, prezidenta lotyšské národní asociace hotelů a restaurací, do role nového prezidenta HSU pro rok 2016. Rodina Hotelstars je se svými 16 evropskými členy reprezentována ročním putovním předsednictvím, jemuž v minulém roce předsedal Akos Niklai, prezident maďarské národní asociace hotelů & restaurací. Janis Valodze, nově jmenovaný prezident HSU, se těší na produktivní rok: „Naším hlavním cílem do blízké budoucnosti je prohlubovat informovanost a posilovat naši značku HSU vůči všem hráčům na trhu. Musíme posílit systém HSU jakožto evropskou značku reprezentující transparentní a spolehlivou hotelovou klasifikaci“. Znovuspuštění internetových stránek www.hotelstars.eu v uživatelsky přívětivější formě je jedním z nejdůležitějších úkolů pro tento rok, dodává Valodze.

Prohlubování informovanosti ve vztahu k poskytovatelům dat a evropským institucím

Kromě toho bude velmi důležité prohlubovat informovanost vůči online cestovním agenturám (Online Travel Agents - OTAs), navigačním systémům a dalším poskytovatelům dat tak, aby oficiální systém Hotelstars byl jejich platformami využíván. Evropský parlament nedávno uvedl, že iniciativa HSU zaměřená na postupné slaďování klasifikačních systémů v Evropě by měla být dále podporována. Niklai i Valodze to potvrzují: „To je pro naši práci velmi povzbudivé a povede nás to k navazování bližších kontaktů s evropskými institucemi“. Prvním krokem bude prezentace HSU na půdě Evropského parlamentu v březnu 2016.

Rozšiřování HSU

V roce 2015 se Lichtenštejnsko stalo šestnáctým členem HSU. HSU má zájem na další expanzi systému i na rozšiřování rodiny Hotelstars s cílem zajistit harmonizovanou hotelovou klasifikaci po celé Evropě. Základem rovnoměrného růstu by byla nově upravená a podepsaná Smlouva o unii Hotelstars Union, jejíž příprava byla nepochybně rovněž prioritou maďarského předsednictví.Hotelstars Union

Pod patronací HOTREC – konfederace zastřešující pohostinské organizace v Evropě – založily hotelové asociace z Rakouska, České republiky, Německa, Maďarska, Nizozemí, Švédska a Švýcarska unii Hotelstars Union. Od té doby se k této hvězdné rodině připojily ještě Belgie, Dánsko, Estonsko, Řecko, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko a Malta. Jejich produktem je katalog harmonizovaných klasifikačních kritérií, která hostům a hoteliérům přinášejí vyšší transparentnost a bezpečnost. Podrobnější informace naleznete na www.hotelstars.eu .Dotazy:

Hotelstars Union General Secretariat

Katrin Sagmeister, MA

c/o Austrian Professional Hotel Association

Tel.: +43 590 900-5866

E-Mail: office@hotelstars.eu

Web: www.hotelstars.eu

Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více