OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

TISKOVÁ ZPRÁVA Z HOTELSTARS UNION

12.5.2022

Unie Hotelstars Union se sešla v místě svého vzniku v Praze a představila nové marketingové impulsy

(Praha, 29. dubna 2022) Přibližně 13 let po svém založení se unie Hotelstars Union AISBL navrátila u příležitosti 3. valného shromáždění do svého rodiště v Praze. V hlavním městě České republiky byl v roce 2009 položen základní kámen systému jednotných hotelových hvězdiček v Evropě. Zasedání přineslo aktuální odezvy na současnou situaci a nastavilo budoucí směřování marketingu. Od nynějška bude unie Hotelstars Union (HSU) v celé Evropě stále intenzivněji propagovat jednotnou klasifikaci hotelů především prostřednictvím sociálních médií, a také formou bezplatných klasifikačních online testů.

„Vzhledem k současným výzvám, jimž cestovní ruch a pohostinství v Evropě čelí, je nyní důležitější nežli kdykoliv dříve spojit naše síly, využívat synergie a vytvářet perspektivy,“ vysvětluje Markus Luthe, prezident Hotelstars Union, s odkazem na úspěšnou historii HSU. Pod záštitou konfederace HOTREC Hospitality Europe založily hotelové asociace z Německa, Nizozemska, Rakouska, Švédska, Švýcarska, České republiky a Maďarska v roce 2009 oficiálně unii Hotelstars Union. Tato iniciativa se rychle ujala, dnes zahrnuje 19 členských zemí a stala se mezinárodní neziskovou organizací podle belgického práva. „Unie Hotelstars je příkladem úspěšné celoevropské iniciativy řízené „zdola“,“ připomíná Markus Luthe. Značka Hotelstars také nabývá na významu zejména nyní, v době digitálních rezervačních možností. „Chtěli bychom obnovit zájem hoteliérů o klasifikaci hotelů jakožto o moderní, atraktivní marketingový nástroj, a také poukázat na skutečnost, že klasifikace hotelů s neustále se vyvíjejícími kritérii je výslovně otevřená i moderním hotelům s neobvyklými koncepty.“

Aby se přístup ke klasifikačnímu procesu usnadnil i těm hotelům, které doposud klasifikovány nebyly, byl testovací klasifikační nástroj zpřístupněn rovněž všem členským státům unie HSU na internetových stránkách hotelstars.eu. Zájemci z řad ubytovacích zařízení mají možnost si bezplatně a jednoduše projít 247 kritérii klasifikačního katalogu a vyzkoušet si, kolika hvězdiček by dosáhli.

O unii Hotelstars Union

Pod záštitou konfederace HOTREC Hospitality Europe tvoří hotelové asociace Rakouska, Ázerbájdžánu, Belgie, České republiky, Dánska, Estonska, Gruzie, Německa, Řecka, Maďarska, Litvy, Lotyšska, Lichtenštejnska, Lucemburska, Malty, Nizozemska, Slovinska, Švédska a Švýcarska unii Hotelstars Union, která byla založena v roce 2009 a v roce 2021 byla zaregistrována jako mezinárodní nezisková organizace AISBL. Unie Hotelstars se opírá o společný katalog kritérií pro klasifikaci hotelů a s více než 22 000 klasifikovanými hotely, respektive 1,2 milionu klasifikovanými pokoji, nabízí ve svých členských zemích transparentnost, kvalitu a bezpečí pro hosty i hoteliéry. Podrobnější informace naleznete na www.hotelstars.eu.

Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více