OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

Unie Hotelstars Union uvítala Slovinsko jako svého nejnovějšího člena

27.4.2017

Unie Hotelstars Union uvítala Slovinsko jako svého nejnovějšího člena

Talin, 26. dubna 2017 – Pokračování úspěšného příběhu: Hotelstars Union vítá Slovinsko jako svého aktuálně 17. člena.

Na posledním zasedání Hotelstars Union pořádaném u příležitosti Valného shromáždění HOTREC Hospitality Europe, konfederace zastřešující hotely, restaurace a kavárny v Evropě, se v Talinu mohli zástupci Hotelstars Union těšit z dalšího rozšíření této unie. Slovinsko se jako další z evropských zemí zavázalo k implementaci harmonizovaných klasifikačních standardů, které budou letos povinně zavedeny pro všechny slovinské hotely.

„Srdečně vítáme Slovinsko jako našeho sedmnáctého člena. Náš harmonizovaný hotelový klasifikační systém přináší hostům i hoteliérům orientaci a vysokou kvalitu. V době online recenzí je ještě důležitější rozšiřovat toto spolehlivé a objektivní hvězdičkové hodnocení po celé Evropě. Vstupem Slovinska do unie Hotelstars Union získáváme další oblíbenou „butikovou“ destinaci ležící mezi Alpami, Středomořím a Panonskou nížinou“, uvedla Gabriella Esselbrugge, letošní prezidentka HSU.

„Je nám velkým potěšením, že se můžeme stát členy HSU. Standardy HSU představují mezinárodně srovnatelná kritéria a účelem jejich implementace je zlepšit viditelnost a renomé slovinských hotelů. Tato kritéria zavedeme jako povinný systém kategorizace slovinských hotelů“, dodala Renata Martinčič, úřadující generální tajemnice ředitelství cestovního ruchu při Ministerstvu pro hospodářský rozvoj a technologie Slovinské republiky.

Hotelstars Union

Pod záštitou HOTREC – Hospitality Europe – založily hotelové asociace Rakouska, České republiky, Německa, Maďarska, Nizozemska, Švédska a Švýcarska unii Hotelstars Union. Mezitím se k této hvězdné rodině připojila Belgie, Dánsko, Estonsko, Řecko, Lotyšsko, Liechtenštejnsko, Litva, Lucembursko a Malta. Unie vytvořila katalog harmonizovaných kritérií pro klasifikaci hotelů, který hostům a hoteliérům zajišťuje větší transparentnost a bezpečnost. Podrobnější informace jsou k dispozici na www.hotelstars.eu.

Z leva: Hotelstars Union prezidentka Gabriella Esselbrugge a Renata Martinčič, generální ředitelka slovinského "Ministry of Economic Development and Technology, Directorate for Tourism"Své dotazy směřujte na:

Hotelstars Union General Secretariat

Katrin Sagmeister, MA

c/o Austrian Professional Hotel Association


Tel.: +43 590 900-5866

E-Mail: office@hotelstars.eu

Web: www.hotelstars.eu

Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více