OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

Zimní dovolená – příležitost vyzkoušet kvalitní ubytování - Liberecký kraj

21.11.2012

Zimní dovolená – příležitost vyzkoušet kvalitní ubytování

Letošní léto je minulostí a zima se pomalu ale jistě blíží. Většina z vás se už zřejmě těší na období vánočních svátků, zimní dovolené a lyžování v zasněžených horách. Díky svému podnebí, vynikajícím podmínkám pro lyžaře a širokému počtu ubytovacích zařízení je oblast Libereckého kraje, kam spadá Podještědí, Jizerské hory, Českolipsko, Český ráj a Krkonoše, často vyhledávanou oblastí, kde strávit období zimní dovolené.

Stejně jako v letní sezoně, i u zimních dovolených je stále častější, že si hosté vybírají ubytovací zařízení, která vyznávají kvalitu, jejich služby jsou transparentní a vybavení odpovídá jasně stanovenému standardu. Asociace hotelů a restaurací ČR byla úspěšná ve výběrovém řízení na zajištění udržitelnosti Regionální certifikace Libereckého kraje na období let 2012-2014 a postupně ji harmonizuje s „Oficiální jednotnou klasifikací ubytovacích zařízení ČR“. Tím se stává stále jednodušším vybrat si mezi tou spoustou ubytovacích zařízení právě to „pravé“. Návštěvníci Libereckého kraje si tak mohou vybrat ze široké nabídky certifikovaných zařízení v  kategoriích hotel, hotel-garni, penzion, motel nebo například i ubytování v soukromí.

Tato zařízení, která nesou označení Hotelstars Union, byla zkontrolována kvalifikovanými kontrolory AHR ČR, a jsou pro hosty garancí vybavenosti a služeb, odpovídající přidělenému počtu hvězdiček. Pokud se hosté setkají se závažnými nedostatky či problémy souvisejícími s poskytnutými službami, mohou je řešit prostřednictvím poskytovatelů certifikace.

Kdo by se chtěl blíže seznámit s Regionální certifikací Libereckého kraje, i s Klasifikací „Hotelstars“, má možnost navštívit internetové stránky www.liberecky-kraj.cz  nebo www.hotelstars.cz, které jsou pravidelně aktualizovány tak, aby vám nic neuniklo. Na stránkách samozřejmě najdete i kompletní seznam všech certifikovaných zařízení. Ve většině Regionálních informačních center je také k dispozici „Katalog klasifikovaných ubytovacích zařízení ČR“ dle mezinárodní certifikace Hotelstars, jehož druhé vydání je nyní v přípravě a můžete se na něj těšit od ledna 2013.

Asociace hotelů a restaurací České republiky z.s.
Ing. Veronika Stránská
Ing. Veronika Stránská
manažer akcí a projektu Hotelstars
stranska@ahrcr.cz
Tel.: +420 773 236 303
Mezinárodní Hotelstars Union web:
https://www.hotelstars.eu/cs/czech_republic/
Přihlášení administrátorů
Zapomenuté heslo
Být členem AHR ČR je výhodné! Klikni zde
Zjistit více